Jackpot progresywny – jak działa?

Automaty do gier hazardowych na pieniądze potrafią przynieść wielkie pieniądze. Czy to stacjonarne, czy online oferują wysokie wygrane. To tak zwane główne jackpoty. Wyższe oferowane są online i sięgają standardowo kilku, a czasem nawet kilkunastu milionów euro.

Gra o rekordowe wygrane jest możliwa na maszynach, które oferują tak zwany jackpot progresywny. To typ jackopota, który rośnie wraz z każdą grą wykonaną na danej maszynie. Aby go wygrać trzeba wylosować najlepszy możliwy w grze układ. Zależny jest on od rzędów i bębnów; może wyglądać w każdej grze inaczej. Najwyżej punktowaną linią jest najczęściej środkowa linia prosta na wyświetlanym ekranie. Warunkiem jest, aby znalazły się w niej wyłącznie symbole najwyżej punktowanej wartości. A tych w zależności od gry również jest od kilku lub kilkunastu. To, jaki układ wypadnie zależy wyłącznie od losowania  odbywającego się w maszynie. Główny jackpot może więc zostać trafiony w każdej chwili.

Jackpot progresywny rośnie wraz z każdą grą. Gdy zostanie rozbity – pula powiększa się od początku. Często można spotkać się z zasadą: 95% wpłaconej przez gracza kwoty trafia na wygrane na danym automacie, 4% tej kwoty to zysk kasyna, a pozostały 1 % zasila konto jackpota.

Wygrane oferowane online są wyraźnie wyższe. Dlaczego? Bo zależą od wpływów z wielu kasyn online. Tworzą go wszyscy gracze kasyna, często nawet z całego świata. W automacie znajdującym się w kasynie stacjonarnym zaś do puli wpływają tylko pieniądze wrzucone do konkretnej maszyny.

Dodaj komentarz